مقالات

ملزومات درب و پنجره UPVC

ملزومات درب و پنجره UPVC

ملزومات درب و پنجره  UPVC، شاید شما هم با عبارت یراق و یراق آلات برخورد کرده باشید. همه ما می‌دانیم که عبارت یراق و یراق آلات برای چیزهایی مانند دستگیره درب و پنجره ها یا لولای کابینت‌ها به کار می‌رود. در این مقاله می‌خواهیم نگاه تخصصی‌تر و جامع‌تری به موضوع یراق داشته باشیم و با انواع یراق آلات پنجره دوجداره نیز آشنا شویم.

ملزومات درب و پنجره UPVC چه نقشی  دارند؟

یکی از ملزومات درب پنجره که نقش مهمی در کار کرد آن دارد زاماک است. قطعه زامات نقش کلیدی را در درب پنجره یو پی وی سی ایفا می کند. زاماک در قطعاتی که تحت فشار می گیرد، کارایی بسیار مطلوبی دارد.

زاماک برند یا نام کارخانه خاصی نیست بلکه جنسی از قطعات است. زاماک یک نوع آلیاژ بوده که برخی از قطعات مورد استفاده در صنعت ما از جنس آن ساخته شده اند. در اینجا بد نیست اندکی با این آلیاژ آشنا شویم و مزایای آن را در صنعت بدانیم.

ملزومات  UPVC

همانطور که اشاره شد زاماک در قطعاتی که تحت فشار قرار می گیرند، کارایی بسیار مطلوبی دارد. از این جهت در یراق آلات درب پنجره یو پی وی سی و همچنین دستگیره ها به کار می رود.

سختی زاماک 85 برینل است و در قالبهای دائمی هم به 120 برینل می رسد. که سختی نزدیک به فولاد ساختمانی می باشد مقاومت به اکسیداسیون زاماک تا 200 درجه سانتیگراد خوب است.

 زاماک برای قفل شدن و چسبیدن کامل لنگه به فریم استفاده می شود البته لازم است توضح مختصری راجب اسپانیولیت ذکر کنیم تا کاربرد زاماک را بهتر درک کنید:

اسپانیولیت در اصطلاح قفل درب نامیده می شود، یکی از مهم ترین اجزای لوازم درب و پنجره UPVC است. کیفیت اسپانیولیت به نوع آلیاژ استفاده شده در آن بستگی دارد. نوعی یراق  که درب و پنجره باچند زبانه کوچک در امتداد طولی پروفیل لنگه ، به چهار چوب قفل می نماید. و با درگیر شدن به زاماک لنگه درب یا پنجره به صورت محکم به چهارچوب می چسبد.

اسپانیولیت در اندازه و سایز های مختلف برای درب و پنجره در دسترس می باشد. و توسط دستگیره معمولی و یا قفل درب عمل می نماید. ابزار یراق اسپانیولیت در تولید انواع پنجره های دوجداره و آلومینومی کاربرد دارد.

همه چیزهایی که درمورد ملزومات درب و پنجره UPVC  باید بدانیم

همه ما می دانیم که عبارت لوازم درب و پنجره UPVC برای چیزهایی مانند دستگیره درب و پنجره ها یالولای کابینت ها به کار می رود. یراق ها در واقع ابزار آلات فلزی هستند که در طول تاریخ توسط افراد مبتکر و مهندسان، برای آسان تر و زیباتر شدن لوازم کاربردی طراحی می شوند.

"<yoastmark

لوازم درب و پنجره UPVC چیست؟

اگر خوب به اطراف خود دقت کنید، متوجه می شوید که یراق آلات به شکل انواع  دستگیره درب و پنجره، شیرهای آب و قلاب لباس، مغزی  درب ها و هزاران موارد مشابه دیگر در زندگی ما وجود دارند. ما به یراق آلات نیاز داریم و زندگی بدون آن ها دیگر به هیچ عنوان ممکن نیست. بنابراین آشنایی با یراق آلات، انتخاب درست و به جای آن ها و استفاده از یراق آلات با کیفیت می تواند تاثیر به سزایی در بهبود روند زندگی ما داشته باشد.

چرا ازملزومات درب و پنجره UPVC استفاده می کنیم ؟

استفاده از یراق آلات برای زیبایی 

برای کمد ها و کابینت ها نیز، استفاده از دستگیره های مختلف می تواند بر زیبایی ظاهری آن ها بیفزاید. در مورد درب و پنجره های دوجداره، انواع مختلف لولاها و دستگیره ها می تواند باعث تغییر سبک و جهت باز و بسته شدن پنجره ها شوند. به این ترتیب در زیبایی و کارآیی آن ها نقش موثری ایفا می کنند.

استفاده از لوازم درب و پنجره UPVC برای آسان تر شدن کاربرد وسایل

لوازم درب و پنجره UPVC به آسان تر شدن کاربری وسایل و ابزار ها کمک می کنند. در ادامه قفل های یک درب را در نظر بگیرید. قفل ها خودشان به تنهایی دارای انواع مختلفی هستند که یراق آلات زیرمجموعه بسیاری دارند.

در پنجره های دو جداره جلو قفلی نوعی از یراق آلات است، که نقش مهمی در کارکرد آن ها دارد و به طول عمر مفید پنجره کمک شایانی می کند. حتی در بهبود و عملکرد صحیح عایق بندی تاثیرگذار هستند.

لوازم درب و پنجره UPVC

پیشرفت تکنولوژی از قبیل قفل و یراق آلات درب و پنجره دو جداره، باعث شده است که این نوع درب و پنجره ها از نظر امنیتی در تراز بالایی قرار گرفته باشد. طرح های زیبا و ایمن یراق آلات پنجره دو جداره معمولا طوری است، که این درب و پنجره ها از چهار جهت قفل کرده و امنیت فوق العاده ای به آن می بخشد.

 

ملزومات درب و پنجره پی وی سی دستگیره درب و پنجره upvc 

انتخاب دستگیره مناسب برای درب و پنجره، باعث افزایش طول عمر کلی درب و پنجره و حتی اسپانیولت آن می شود. نصب دستگیره های بلندتر باعث می شود که فشار کمتری به اسپانیولیت وارد شود. همچنین دستگیره هایی که دارای اهرم توپر هستند، از کیفیت بالاتری برخوردارند.

مورد دیگری که در انتخاب دستگیره اهمیت دارد، ضخامت صفحه اصلی دستگیره است. همچنین ماشین کاری اتصال اهرم به صفحه اصلی باعث آسان تر شدن نحوه حرکت آن می شود. علاوه بر این ها، کیفیت آلیاژ استفاده شده در ساخت شفت چهار پهلو به کارکرد بهتر و طولانی تر دستگیره ها کمک می کند.

در صورتی که فنر جنس مناسبی نداشته باشد، عملکرد اهرم در زاویه قائم تغییر می کند. آخرین موردی که درباره دستگیره ها باید به آن توجه کرد، زوار جای پیچ است. این مورد حتما باید استحکام و مقاومت کافی و بالایی در برابر شکستگی و خرد داشته باشد.

زبانه قفل درب و پنجره یو پی وی سی

زبانه قفل یراق کاربرد دیگری برای درب و پنجره  است. چه زبانه قفل کوتاه چه بلند باشد، باید طوری نصب شود که هنگام باز و بسته شدن پنجره در جای خود فیکس شود و به درستی جا بیفتند. حداقل وزن لولا نیز باید برابر با 110 گرم باشد تا بتواند در برابر شکستن از خود مقاومت نشان دهد.

سیلندر درب و پنجره

از دیگر ملزومات درب و پنجره UPVC که کاربرد فراوانی دارد، سیلندر است. یکی از بهترین انواع سیلندرهای درب و پنجره، سیلندر های برنجی هستند، که معمولا توسط آلومینیوم کاور میشوند.

انواع بازشوهای درب و پنجره دو جداره

درب و پنجره دو جداره دارای یراق آلات مختلف با نام باز شو است. باز شو در انواع مختلف و با توجه به کاربرد های مختلف طراحی و تولید شده اند. انواع بازشوهای درب و پنجره دو جداره شامل بازشوهای یک حالته، دو حالته، کلنگی، کشویی، فولکس واگنی، تاشو و فرانسوی می باشد.

یراق باز شوی کلنگی طوری نصب می شود، که نقطه دید را از روبه رو مسدود می کند. بازشوهای دو حالته در مواردی کاربرد دارد،که باز شدن پنجره بر روی دو محور عمودی و افقی مطلوب است. بازشو های دو حالته در برابر صوت، رطوبت، باران و گرد و غبار عایق بندی محکمی دارند. با استفاده از این بازشو ها، می توان هزینه های ناشی از مصرف انرژی را تا حدود زیادی کاهش داد.

یراق های مربوط به بازشوهای کشویی، در مواردی کاربرد دارند که با محدویت فضا مواجه هستیم و می خواهیم از پنجره دو جداره کشویی استفاده کنیم. در نهایت، یراق آلات پنجره های دو جداره فولکس واگنی دارای عایق بندی بسیار بالایی هستند و حتی از پنجره های کشویی نیز کاربردی ترند. این نوع یراق قیمت بالایی دارد، اما قابل نصب برروی پروفیل های ارزان تر نیز می باشد.

استاندارد شیشه های پنجره دوجداره

  1. تست و آزمون تعیین نقطه برفک
  2. تست مقاومت و پایداری شیشه های دو جداره در برابر محیط هایی با درجه رطوبت بالا
  3. تست شیشه های دو جداره در چرخه آب و هوایی تسریع شده
  4. تست مه گرفتگی
  5. تست تعیین ضخامت محفظه هوا
  6. تست تعیین ضخامت قطعه شیشه های دو جداره
  7. آزمون تعیین ابعاد شیشه های دو جداره

 

سخن آخر

امیدواریم با ارائه این مقاله با ملزومات درب و پنجره پی وی سی آشنا شده باشید. گروه صنعتی پورگیا با سابقه طولانی مدت خود در این زمینه سعی دارد انواع کالاهای خود را با بهترین کیفیت ارائه نمیاید . در صورت داشتن سفارش خود یا هر گونه سوال می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *