مقالات

نحوه تولید درب و پنجره upvc

نحوه تولید درب و پنجرهupvc

 تولید درب و پنجره upvc، گروه صنعتی پُرگیا با بیش از 10 سال تجربه تولید در زمینه تولید پنجره UPVC، محصولاتی با کیفیت با بالاترین استانداردهای ملی و بین المللی تولید و عرضه می نماید. در این مقاله قصد داریم تا مراحل تولید درب و پنجره را به شما ارئه دهیم .

تولید درب و پنجره upvc

 •  طراحی پروژه با نرم افزار مخصوص درب وپنجره upvc
 • برش پروفیلهای upvc بر اساس لیست برش داده شده نرم افزار(برش دوسر اتوماتیک)
 • ایجاد محفظه های تخلیه آب توسط دستگاه مخصوص (راه آب زن)
 • ایجاد سوراخهای دستگیره درب و پنجره با شابلون و دستگاه مخصوص(فرز سه کاره)
 • قراردادن گالوانیزه مخصوص هر پروفیل و پیچ کردن آن به پروفیل upvc (پیچ کن اتوماتیک)
 • جوش دادن پروفیل upvc (با دستگاه جوش دوسر اتوماتیک)
 • تمیز کردن گوشه های جوش خرده و برداشتن اضا فه های جوش(با دستگاه تمیز کن cnc)
 • نصب بست کانکشن پروفیل مولیون (تقسیم پنجره)
 • نصب لاستیک درزگیرهای پروفیل upvc(لاستیک epdm با مارک سچیل)
 • نصب و مونتاژ یراق آلات درب و پنجره upvc با دستگاه مخصوص یراق بند
 • برش و نصب زهوارهای دوجداره و سه جداره شیشه
 • تست عملیاتی بابت کارکرد یراق آلات و بازو بسته شدن صحیح یراق آلات پنجره و درب
 • تست نهایی و تحویل پنجره

در ابتدا مهم ترین چیزی که در هنگام تولید و نصب پنجره دوجداره upvc در نظر گرفته می شود. اندازه گیری دقیق ابعاد پنجره می باشد. به دلیل آن که تمامی مراحل تولید درب و پنجره upvc با استفاده از ماشین آلات و دستگاه ها و تجهیزات مدرن و دقیق انجام می شود.

ساخت درب و پنجره در مرحله اول

اولین دستگاه مورد استفاده برای تولید، دستگاه برش پروفیل است که برای سهولت در انجام کار سرعت کار و دور ریز کمتر پروفیل بهتر است از نرم افزارهای تولید درب و پنجره استفاده کنیم.

در تولید درب و پنجره upvc ابتدا با دستگاه برش چهارچوب یا فریم را برش می دهیم، دقت داشته باشید که برای فریم و لنگه برش به صورت فارسی بر انجام می شود. و بعد از آن با استفاده از دستگاه راه آب زن تکه ی پایین چهارچوب را ، راه آب یا آب باران می زنیم. سپس داخل هر کدام از چهارتکه ی پروفیل ، گالوانیزه قرار می دهیم و پیچ می کنیم. بهتر است برای کیفیت و وزن بیشتر پنجره تا ۹۰ درصد برای پروفیل برش داده شده گالوانیزه در نظر بگیریم. سپس با استفاده از دستگاه جوش چهار تکه را بهم جوش می دهیم و متصل می کنیم.

ساخت درب و پنجره در مرحله دوم

در این مرحله تولید درب و پنجره upvc، می توانیم بر حسب طراحی پنجره و سلیقه ستون ها را برای چهارچوب در نظر بگیریم. برای برش پروفیل ستون دستگاه برش را در حالت برش صاف یا ۹۰ درجه قرار داده، و سپس برش را انجام می دهیم. در مرحله بعدی این پروفیل وادار یا ستون را با استفاده از دستگاه مولین برش می دهیم. تا بصورت استاندارد روی پروفیل فریم بنشیند. البته باید در نظر داشته باشیم که داخل پروفیل ستون یا وادار هم گالوانیزه استفاده کنیم.

تولید درب و پنجره upvc

تولید درب و پنجره upvc

مهم ترین قسمت تولید درب و پنجره پی وی سی

یکی از مهمترین قسمت های تولید درب و پنجره تولید لنگه در و پنجره است. ابتدا برش ها را به همان ترتیب برش فریم انجام می دهیم.

در مرحله بعد با استفاده از دستگاه کپی فرز جای یراق و دستگیره را در یکی از چارتکه ی برش خورده که قرار است.به عنوان بازشو استفاده می شود در می آوریم. برای سهولت کار در دستگاه کپی فرز شابلون های یراق زن قرار گرفته شده، و کار به آسانی انجام می شود.

پروفیلی که مقابلش دستگیره و یراق زدیم سیخ کبابی یا همان فلز مخصوص را داخل پروفیل در جای مخصوص می زنیم. اینکار برای این است که لولا، با کیفیت و قوام بیشتری به پروفیل پیچ شود. و داخل پروفیل آزاد نباشد. سپس داخل هر تکه گالوانیزه قرار می دهیم.و کار جوش کاری را انجام می دهیم.در این مرحله گوشه های تمامی چهارچوب های فریم و لنگه را با استفاده از دستگاه تمیزکن پاک می کنیم.

تولید درب و پنجره upvc

تولید درب و پنجره upvc

تولید درب و پنجره upvc

مرحله دیگر تولید درب و پنجره upvc در واقعه مرحله پایانی، برای هر قسمت پروفیل زهوار را با استفاده از دستگاه برش زهوار برش می دهیم. برای اینکار به داخل طول و ارز چهارچوب ها را اندازه می زنیم، و حدود یک یا دو میلی متر کم می کنیم. و پروفیل زهوار را برش می دهیم . در هنگام نصب بعد از جای گذاری شیشه زهوار هر قسمت را برای نگهداری شیشه قرار می دهیم.

upvc مخفف کلمات (Unplasticized PolyVinyl Chloride) حالت سخت شدهء پلیوینیل کلراید است. ۸۵ درصد ترکیب پروفیل های پنجره upvc از همین ماده تشکیل شده، پس بهتر است نگاه کوتاهی به ساختار  آن داشته باشیم.

مواد اصلی upvc را نفت خام و نمک طعام تشکیل می­ دهد. از نفت خام اتیلن و از نمک، کلر بدست می آید. از طریق پلیمریزاسیون، کلر، اتیلن و وینیل کلرید با هم ترکیب شده و پلی وینیل کلرید یا بصورت خلاصه PVC  بدست می آید. که ماده ای پلاستیکی و قابل ارتجاع است. کاربرد این ماده تنها در ساخت درب و پنجره نیست، بلکه در بسیاری از صنایع مانند لوله کشی و حتی دندانپزشکی پر کاربرد است.

تولید upvc چگونه انجام می شود؟

برای تولید پنجره یو پی وی سی، پروفیل ­ها را می­ توان از مواد اولیه و یا مواد بازیافتی تهیه کرد. بعد از فرآیند ترکیب و فرم­ دهی در خط تولید کارگاه ­های درب و پنجره upvc، پروفیل­ ها با دقت تحت آزمایشات و استانداردهایی قرار می­ گیرند. و کیفیت آن­ها از هر نظر بررسی می­ شود. تعدادی از تست­ های لازم برای سنجش پروفیل upvc به شرح زیر می ­باشد:

 • آزمایش شکل ظاهری و شرایط تولید
 • مقاومت در برابر ضربه
 • عکس العمل پس از گرم شدن
 • تست جرم واحد طول
 • برگشت حرارت
 • تست کجی، ابعاد و هندسه پروفیل
 • تست جوش

 هدف ما از معرفی این استانداردها تنها افزایش دقت شما در انتخاب و خرید پنجره upvc با کیفیت است. متاسفانه تعدادی از تولیدی­ های کم­ تجربه پروفیل­ های، با قیمت پایین را با کیفیت نامطلوب، در بازار ارائه می­ دهند. چنین خریدی برای پنجره خانه شاید در ابتدا هزینه کمتری به همراه داشته باشد. اما در ادامه با عمر کم و اتلاف انرژی باعث هدر رفتن زمان و هزینه، و ایجاد دردسر خواهد شد.

لذا توصیه می ­کنیم خرید خود را از فروشگاه ­های معتبر و حرفه ­ای انجام دهید. شرکت ما با تعهد به کیفیت، انتخاب تمام پروفیل­ ها را از تولیدکنندگان به­ نام داخلی و خارجی انجام می ­دهد.

تولید درب و پنجره upvc استاندارد با غیر استاندارد چه تفاوتی باهم دارند؟

تفاوت تولید کارخانه با تولیدات مغازه، در این است،که دستگاه های تولید پنجره باید دقیق و کالیبره شده باشد. تا در زمان برش و جوش بدون هیچ ناقصی مانند نا هماهنگی سایز در چهار ظلع، درست جوش نخوردن و همین طور تمیز نکردن برخی از قسمت های زائد جوش خورده تولید انجام شود.

بهره مندی از کیفیت و عایق اصلی درب و پنجره دوجداره upvc مستلزم تولید کارخانه ای و توجه به تمام ریزه کاری ها و نحوه نصب درب و پنجره است. شاید در ظاهر پنجره upvc با هم فرقی نکند. اما پس از نصب و در شرایط آب و هوا و صوتی متفاوت متوجه می شوید، که تفاوت می تواند بسیار زیاد باشد.

خرید درب و پنجره upvc

گروه صنعتی پرگیاه، نماینده تولید درب و پنجره upvc، قطعات، را به صورت اورجینال و همراه با قیمتی مناسب به شما عزیزان عرضه می نماید. امیدواریم آنچه که در این مقاله برای شما شرح دادیم، شما را با تولید درب و پنجره upvc بیشتر آشنا کرده باشد. تا در انتخاب بهترین نوع درب و پنجره upvc، و البته مناسب ترین نوع آن کمک کرده باشیم. همچنین شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سفارش، یا دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس خاصل فرمایید.

021-65239254

021-65231679

0912-0167119

0912-0167119

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *